Başlıca farklar;
– Redmi markası Xiaomi nin ait bir markadır, ve üretimini Xiaomi firması yapmaktadır.
– Redmi ve Mi aynı şekilde telefon üreticileridir ve Xiaomi grubunun altında faaliyetlerini devam ettirmektedirler.
– Xiaomi Mi markalı telefonlar sınıfının amiral gemileridirler, Redmi’ler ise genelde bir alt sınıf düşünülebilir.
– Xiaomi Mi telefonları kamera açısından Redmi telefonlarına göre daha donanımlı bir teknoloji kullanır.
– Xiaomi Mi cihazları daha kaliteli malzemelerden üretilir, Redmi ise maliyetlerin daha ucuz olduğu malzemelerden üretilir.
– Yazılım desteği; Xiaomi Mi telefonları yazılım çıktığı anda hızlıca bu güncellemeyi alır ve uzun süre yazılım güncellemesi alabilir, Redmi telefonlar ise yazılım güncellemelerinde daha geriden gelir.
– Xiaomi Mi telefonlarının işlemcileri daha yeni nesil olup, Redmi’de ise daha eski ya da daha düşük performanslıdır.
– Xiaomi Mi telefonlar ile Redmi telefonlar arasında sağlamlık değişebilir, belirgin bir üstünlük yoktur.
Mi telefonlar daha güçlü ve kaliteli telefon beklentisi olan kullanıcılar için daha uygun olabiliyor. Bu telefonlar daha hızlı ve güçlü işlem yeteneklerine sahipler, Mi telefonları, Redmi cihazlara kıyasla genelde daha fazla RAM ve dahili depolamaya sahiptir. Mi telefonlarda okuma ve yazma hızı Redmi telefonlardan daha hızlı, ekran çözünürlükleri daha iyi ve ekran üretim teknolojisi olarak daha yeni nesildir, kaliteli olarak nitelendirebileceğimiz ekranlar kullanılmakta. Çift ton flaş, yüksek kalitede kameralar, metalik gövde gibi unsurlar ile birlikte Mi telefonlar, Redmi telefonlara nazaran bariz fiyat farklarıyla çıkıyor.

Sonuç:

Fiyat performans telefonu istiyorsanız Redmi telefonlarından Note serisi sizler için ideal olacaktır. Almak istediğiniz telefonun internet üzerinden incelemelerini okuyun ve mükemmel telefonunuza karar verin. Redmi ve Mi serisi arasındaki anlattığımız bu yazının altına hangi Xiaomi modelini kullandığınızı yazabilirsiniz.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir