Başlıca Farklar;

  • Sayfalar herkese açıktır Facebook’taki tüm kişiler görebilir. Gruplarda ise gizlilik ayarı vardır, istenirse kişilere özel ayarlanabilir.
  • Sayfaları herkes beğenebilir, Gruplarda ise bunu siz ayarlayabilirsiniz.
  • Grup ismi sonradan değiştirilebilir, Sayfa ismi ise değiştirilemez.
  • Gruba arkadaş listenizdeki kişileri ekleyebilirsiniz, Sayfa da ise kişiler kendileri sayfayı beğenmedikçe mecburi bir beğendirme yapamazsınız.
  • Grupta paylaştığınız bir gönderi gruba mesaj olarak iletilir, beğenilen Sayfanın gönderdiği bir gönderi ise duvarınızda görünür ve arkadaşlarınızın da gönderiyi görme imkanı olur.
Facebook Sayfası nedir?

Sayfalar işletmelerin, markaların ve kuruluşların hikayelerini paylaşmaları ve insanlarla bağlantı kurmaları içindir. Profiller gibi Sayfaları da haberler paylaşarak, etkinlikler düzenleyerek, uygulamalar ekleyerek ve daha fazla yöntemle özelleştirebilirsiniz. Sayfanızı beğenen kişiler ve arkadaşları Haber Kaynağında güncellemeler alabilir.

Kişisel hesabınızdan bir Sayfa oluşturup yönetebilirsiniz.

Not: Bir işletmeyi, markayı, kuruluşu veya tanınmış bir kişiyi temsil edecek bir Sayfa oluşturmak istiyorsanız, resmi temsilcisi olmanız gerekmektedir.

Topluluk Sayfası nedir?

Topluluk Sayfası, Sayfanızın bir kuruluş, ünlü veya konu hakkındadır ama onu resmi olarak temsil etmez. Topluluk Sayfalarının adının altında, topluluk Sayfası olduğunu gösteren bir etiket ve konuyla ilgili resmi Sayfanın bağlantıları bulunur. Örneğin, Facebook hakkında bir topluluk Sayfasının adının altında Facebook Hakkında Topluluk Sayfası yazan bir etiket bulunur.

Sayfanız yanlışlıkla bir topluluk Sayfası olarak etiketlenmişse, bu etiketi nasıl düzenleyebileceğinizi veya kaldırabileceğinizi öğrenin.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir