Google AdWords programı, alakalı Google arama sonuçları sayfalarında ve iş ortağı sitelerinden oluşan ağımızda görünecek reklamlar oluşturmanıza olanak tanır. AdWords hakkında daha fazla bilgi edinmek ve reklam vermeye hemen başlamak için www.adwords.google.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Google AdSense programının farkı, Google AdWords reklamlarını doğrudan bireylerin web sitelerinde yayınlamasıdır. Google daha sonra, sitelerinde görüntülenen reklamlar için Web yayıncılarına, reklamın türüne bağlı olarak, reklamların kullanıcılardan aldığı tıklamalara veya reklam gösterimlerine göre ödeme yapar.
Google AdSense, her aşamadaki internet sitesi yayıncılarının site içeriğiyle ilgili reklamları sitelerinde göstererek para kazanmalarını sağlayan bir Google ürünüdür. Reklamlar, ziyaretçilerin sitede aradıkları konulara ve ilgi alanlarına uygun olduğu için hem sayfaları zenginleştirir hem de siteden para kazanma olanağı sağlar.

AdSense, yayıncılara özelleştirilmiş web veya site araması da sunma imkanı sağlamaktadır. Böylece yayıncılar, arama sonuçları sayfalarında gösterilen reklamlar ile de para kazanabilir.

AdSense teknolojisi, sayfalara hedeflenmiş reklamlar yayınlamayı hedeflemektedir. Bu sebeple içerik değiştikçe reklamlar da değişir. Aynı şekilde yayıncı ücreti de reklam içeriğine göre değişir.

Gösterim ve tıklama başı olmak üzere 2 farklı kazanç şekli bulunmaktadır. Kazanç metodu reklam veren tarafından belirlenir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir